Ręcznie malowane

keyboard_arrow_down

 

Ręcznie malowane

Ściany z wymalowanymi, geometrycznymi wzorami są sposobem na ożywienie wnętrza. Trzeba nie lada precyzji, by przy pomocy wałka i taśmy malarskiej powstały misterne formy. Dzięki emulsji Smart Paint, która nie kapie podczas aplikacji, stworzysz na ścianie niepowtarzalne kształty.

Ręcznie malowane
 

Pomysł na… 

Aby wykonać na ścianie efektowny wzór trzeba zacząć od dobrego pomysłu. Skrupulatnie przemyślane kształty stworzą w pomieszczeniu dekorację nie do podrobienia. Zastanów się, czy interesują Cię równo odmalowane figury geometryczne np. trójkąty, czy wolisz postawić na wyraziste, nieregularnie biegnące linie. Namalowane kontrastującymi barwami będą dobrze wglądać na ścianie w salonie. W pastelowej sypialni ożywią nieco przestrzeń.

Aby wykonać na ścianie efektowny wzór trzeba zacząć od dobrego pomysłu

W pokojach dziecięcych możesz nieco zaszaleć. Podobizny bajkowych postaci rozrysowane w komiksowym stylu, czy wizerunek górskich szczytów sprawią radość podczas samego malowania, ale przede wszystkim staną się nowoczesną i niekonwencjonalną ozdobą pokoju.

W pokojach dziecięcych możesz nieco zaszaleć

Nie obawiaj się, że rozbudzisz tym wyobraźnię młodych adeptów sztuki malarskiej. Farby Bondex Smart Paint są plamoodporne, dzięki czemu łatwo pozbędziesz się śladów po kredkach czy akwarelach z powierzchni ściany.
 

Zaplanuj prace

Zanim ułożysz taśmę malarską, naszkicuj wybrany geometryczny wzór na papierze, z uwzględnieniem wszystkich wymiarów. Da Ci to lepsze wyobrażenie o tym, jak powinny wyglądać kształty na ścianie. W ten sposób unikniesz frustracji związanej z nakładaniem i usuwaniem taśmy do momentu uzyskania zamierzonego efektu.
 
Następnie zaplanuj, jakiej użyjesz palety kolorów. Pomocny w podjęciu decyzji będzie zakup testerów farb. Wykorzystaj próbki emulsji Bondex Smart Paint, aby dopasować barwy i zestawić je ze sobą w atrakcyjny sposób. Wybierając z szerokiej gamy kolorów, masz pewność, że znajdziesz na niej zarówno ulubione, jak i te modne w sezonie odcienie.

Zaplanuj prace

Do dzieła! 

Geometryczne wzory wyglądają dobrze na gładkich ścianach. Przed malowaniem pozbądź się wszystkich ubytków i pęknięć. Po wyschnięciu przeszlifuj powierzchnię i zetrzyj kurz. Zwiększy to przyczepność powierzchni i zagwarantuje wspaniały efekt dekoracyjny bez obawy o nierówności.
 
Malowane zacznij od najjaśniejszego koloru w palecie, ponieważ nie wymaga on nakładania wielu warstw. Użyj pędzla, aby nałożyć farbę wzdłuż krawędzi taśmy, a do samego wypełnienia kształtu wykorzystaj wałek. Czynności te powtórz dla kolejnych kolorów.

Do dzieła!

Gdy farba jest jeszcze lekko mokra, usuń taśmę pod kątem 45 stopni, ciągnąc w stronę środka pomieszczenia. Dalej pozwól farbie wyschnąć przez co najmniej trzy godziny. Po tym czasie będziesz mógł cieszyć się nietuzinkowym efektem dekoracyjnym, który będzie twistem w aranżacji, wyróżniającym Twoje wnętrze.

Gdy farba jest jeszcze lekko mokra, usuń taśmę pod kątem 45 stopni, ciągnąc w stronę środka pomieszczenia

Po tym czasie będziesz mógł cieszyć się nietuzinkowym efektem dekoracyjnym, który będzie twistem w aranżacji, wyróżniającym Twoje wnętrze.

Użyj pędzla, aby nałożyć farbę wzdłuż krawędzi taśmy, a do samego wypełnienia kształtu wykorzystaj wałek

 

ZAMÓW TESTER