Jaki kolor wybrać do domowego biura?

keyboard_arrow_down

Na wydajność i jakość wykonywania naszych obowiązków zawodowych wpływa wiele rzeczy, jednakże nie mniej ważne okazuje się dobranie koloru ścian w miejscu pracy, na przykład w biurze. W celu zapewniania komfortu sobie lub zespołowi, konieczne jest odpowiednie zaplanowanie aranżacji przestrzeni, w jakiej się pracuje. Jakie kolory ścian najlepiej się sprawdzą w biurze? Co zrobić, aby przestrzeń była funkcjonalna, estetyczna, a jednocześnie dobrze wpływała na samopoczucie? 

Na wydajność i jakość wykonywania naszych obowiązków zawodowych wpływa wiele rzeczy

Psychologia barw – jaki kolor do biura na ściany wybrać?

Okazuje się, że wiele barw działa na emocje, sprawność umysłową i uczucia – dlatego decydując się na pomalowanie danym kolorem, ścian w miejscu pracy, warto kierować się psychologią barw. Niektóre bowiem uspokajają, inne z kolei pobudzają do działania, jeszcze inne hamują apetyt, są też takie, które zachęcają do tego, aby wgryźć się w jakiś soczysty owoc. Dowiedz się w takim razie, jakie połączenia barw warto zastosować w miejscu pracy – czy to w siedzibie firmy, czy domowym biurze, aby zwiększyć efektywność pracy i być bardziej zmotywowanym do wykonywania swoich obowiązków.

Psychologia barw – jaki kolor do biura na ściany wybrać?

Jak pomalować ściany w pracy – barwy w biznesie

Łatwo zauważyć, że w biznesie dominuje szczególna paleta barw. W biurach czy domowych gabinetach znajdziesz najczęściej takie, jak: niebieski, szary, żółty, zielony czy odcienie beży i brązów. Każdy z nich kojarzy się z zupełnie innymi aspektami prowadzenia biznesu, a także wpływa na to, jak dany pracownik wykonuje swoje obowiązki zawodowe.

Niebieska barwa

Jest to jedna z podstawowych barw w biznesie. Wykorzystuje się ją bardzo często w malowaniu ścian biur czy domowego miejsca pracy. Działa uspokajająco, a jednocześnie pomaga w budowaniu zaufania i przywiązania klienta do marki. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie w biurze z naszej palety barw Dotyk Anioła, Takie Jest Niebo, Mamma Mia lub Turkusowy Zawrót Głowy z palety plamoodpornej farby ceramicznej Bondex Smart Ceramic. Spośród tego szerokiego wyboru, kolorem roku 2020 był W Sercu Oceanu, może więc warto postawić na ten odcień granatu, malując swoje biuro lub gabinet?

Niebieska barwa

Szara barwa

Pierwsze skojarzenie, które rzuca się na myśl po zobaczeniu tego koloru w miejscu pracy to profesjonalizm i poczucie bezpieczeństwa. Zwykle stosują go firmy zajmujące się ubezpieczeniami czy finansami, bardzo dobrze współgra w biznesie, w połączeniu z niektórymi odcieniami niebieskiego i granatu. Ściany pomalowane tym kolorem są ponadto modne, szczególnie jeśli przełamie się je dodatkami w innych barwach.

Szara barwa

Żółta barwa

To energia, radość, optymizm - doskonały kolor do malowania ścian w biurze należącym do agencji marketingowych czy innych branż kreatywnych. Z palety barw szczególnie polecamy Małe Co Nieco, Niezły Ananas czy o większym nasyceniu - Jestem Kolorem Słońca. Barwą tą dobrze jest pomalować ściany w biurze lub innym miejscu pracy, gdzie chcemy zapewnić domową atmosferę.

Żółta barwa

Zielona barwa

Działa uspokajająco, a zarazem pobudza kreatywność, pomaga także w analizowaniu, zwiększeniu skupienia. Szczególnie polecamy malowanie takimi odcieniami, jak Zielono Mi, Tajemniczy Ogród czy nieco jaśniejsze, bardziej rozmyte barwy - Czy To Pigwa lub wchodzący w żółć Be Happy. Zieleń to barwa doskonała, kiedy pracujemy dużo przy komputerze, pomaga odpocząć oczom od długotrwałego wpatrywania się w monitor.

Zielona barwa

Brązowa barwa

Szczególnie jej jaśniejsze odcienie dobrze jest wykorzystać, malując ściany pomieszczeń, gdzie przyjmujemy klientów lub partnerów biznesowych. Beż lub brąz kojarzy się z naturą, ziemią, a ziemia to z kolei pewność i solidność. Beże (odcienie brązu) pomagają w skupieniu – nie rozpraszają, a także uspokajają, prawie jak zieleń lub kolor niebieski.

Brązowa barwa

Jaki kolor w miejscu pracy warto wybrać - malowanie ścian biura

Warto dobrze się zastanowić zanim przystąpimy do malowania ścian w gabinecie, czy to w domu czy w siedzibie naszej firmy. Pod uwagę dobrze jest wziąć między innymi komfort swój, zespołu, przedstawioną wyżej psychologię barw, a także identyfikację swojej firmy. Na przykład, jeśli Twoja marka zbudowana jest na połączeniu pomarańczy z szarością - niech Twoje biuro również przybierze taką kolorystykę! Taki zabieg pomaga w budowaniu spójnej komunikacji Twojego biznesu z partnerami oraz kluczowymi klientami, a także sprawia, że zespół czuje większe przywiązanie do firmy.

Jaki kolor w miejscu pracy warto wybrać - malowanie ścian biura

Malowanie ścian w biurze – kolory dopasuj do reszty aranżacji

Chociaż sądzimy, że to barwa odgrywa pierwsze skrzypce w całości aranżacji pomieszczeń, to jednak nie jest to do końca prawda. Na to, jak będzie wyglądał cały gabinet w Twoim miejscu pracy wpływa wiele rzeczy, między innymi barwa oraz stylistyka wyposażenia meblowego, które jednocześnie powinno być estetyczne, a zarazem funkcjonalne, tak aby wykonywanie obowiązków zawodowych było komfortowe, a przede wszystkim wydajne. Wybierając barwę do malowania przestrzeni, pamiętaj, aby zdecydować się na odcienie pasujące do pozostałego wyposażenia, tak aby wszystko ze sobą współgrało. Zachowaj harmonię w miejscu, w którym wykonujesz swój zawód, a z całą pewnością przestanie on być jedynie przykrym obowiązkiem.

Malowanie ścian w biurze – kolory dopasuj do reszty aranżacji

ZAMÓW TESTER