Jak kolory wpływają na efektywność w pracy?

keyboard_arrow_down

Psychologia barw to jeden z czynników, którym warto kierować się, wybierając farby do mieszkania czy biura. Szczególnie warto się nad tą kwestią bardziej pochylić, kiedy planujemy aranżację domowego gabinetu. Z nami dowiesz się, jaki kolor wpływa na wydajność pracy i co każdy z nich oznacza. Sprawdź, jaki odcień wybrać, aby swoje obowiązki wykonywać efektywnie i szybko, pozostając przy tym zmotywowanym.

Jak kolory wpływają na efektywność w pracy?

Jaki kolor wpływa na efektywność pracy?

Pomiędzy wydajnością i efektywnością istnieje pewna różnica, wszystko też zależy z jakiego punktu patrzymy na te dwa pojęcia. W biznesie na przykład, pierwsze z tych dwóch pojęć mówi o tym, żeby przy stałym nakładzie (pracy, czasu, zasobów) robić więcej. Drugie pojęcie z kolei definiuje się, tak aby przy mniejszych nakładach, robić to, co dotychczas. W ujęciu wykonywanych obowiązków zawodowych, efektywnością nazwiemy osiąganie jak najlepszych rezultatów - nie zaś szybkie wykonywanie pewnych czynności, jak to jest z wydajnością.

Jaki kolor wpływa na efektywność pracy?

Kolor a efektywność pracy – co pomaga nam się lepiej skupić?

Czerwień, żółć i pomarańcz odpowiadają za poprawę wydajności wykonywanych obowiązków. W celu zwiększenia efektywności pracy, konieczne okazuje się zastosowanie nieco innej palety kolorów. Odcienie pozwalające na lepsze skupienie się, a tym samym osiąganie wyższych wyników pod względem jakości, to:
 
- niebieski – jest to barwa profesjonalistów, często używa się go w budowie marek związanych z finansami lub ubezpieczeniami. Odcień ten poprawia myślenie kreatywne, a także pobudza do działania wyobraźnię, a co za tym idzie – pobudza efektywność działania. Będzie doskonale wyglądać na ścianach biura, które zajmuje się na przykład marketingiem kreatywnym. Wypróbuj naszą barwę roku 2020 - W Sercu Oceanu bądź Mamma Mia z palety plamoodpornej farby ceramicznej Smart Ceramic.
 
- zielony – jest jedną z barw pobudzającą efektywność w wykonywaniu obowiązków zawodowych, a także w innych dziedzinach życia. Kolor ten szczególnie jest przydatny dla osób, które dużo czasu spędzają przed komputerem – koi wzrok, uspokaja nerwy, co przekłada się na lepsze skupienie podczas pracy. Stąd polecamy: Be Happy, Czy To Pigwa lub Zielono Mi z palety farby ceramicznej Bondex Smart Ceramic.
 
- biel – jest to najbardziej neutralny kolor spośród innych, wpływa na to, jak widzimy pozostałe barwy. Sam w sobie nie poprawia efektywności, jednakże w połączeniu z innym odcieniem może zdziałać prawdziwe cuda podczas wykonywania obowiązków zawodowych.
 
Wykorzystaj proponowane przez nas barwy, dostępne w szerokiej ofercie, aby zwiększyć efektywność podczas wykonywania obowiązków - nie tylko tych zawodowych.

Kolor a efektywność pracy – co pomaga nam się lepiej skupić?

Kolor a wydajność pracy

Wielu pracodawców chce, aby obowiązki zawodowe, zespół wykonywał sprawnie oraz dobrze. Nie zawsze jest to możliwe, jednakże zmaksymalizowanie wyników jednostki sprawia, że cały biznes zaczyna funkcjonować wydajniej. Dlatego konieczne jest zmotywowanie zespołu do wydajnej pracy, w tym może pomóc kilka czynników - między innymi takie kwestie jak kolory i aranżacje biur. Sprawdź, które odcienie najlepiej wpływają na wydajność wykonywanej pracy.

Kolor a wydajność pracy

Ciepłe czy zimne kolory – stymulacja kreatywności i wydajności

Niektóre z barw pobudzają motywację, sprawiają, że jesteśmy dynamiczni, optymistycznie nastawieni, a zarazem szybciej pracujemy. Inne z kolei poprawiają myślenie analityczne, pomagają w skupieniu się na jednej czynności i pozwalają lepiej skoncentrować się na wykonywaniu zadania. Do kolorów, które dobrze powinny wpłynąć na wydajność w wykonywaniu obowiązków zawodowych zaliczyć można:
 
- czerwień - jest to barwa dynamiczna, oznacza pasję oraz dążenie do celu. Patrząc na nią, zwykle przyspiesza nam oddech, stajemy się bardziej pobudzeni zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Doskonale poprawia wydajność firm i działów, gdzie wymagane jest nieco agresywne działanie wobec gospodarki i rynku, na przykład podczas sprzedaży produktów i usług.
 
- żółć - kojarzy się ona ze słońcem, daje światło, napawa optymizmem, poprawia wydajność pracy, a także potrafi dodać pewności siebie. Kolor ten nadaje się doskonale dla zawodu, który wymaga stałego kontaktu z innymi ludźmi, nawet telefonicznego. Jest to lekki i radosny odcień, trzeba pamiętać, żeby nie przesadzić z nim podczas urządzania pomieszczeń - można go przełamać innym kolorem.
 
- pomarańcz - jest to jeden z odcieni wpływających na wydajność pracy. Jest to odcień życzliwości, ciepła, witalności. Dodając do niego odrobinę złocistego tonu – marka nabiera ekskluzywnego charakteru, świetnie może działać jako element kampanii employer brandingu. Odkryj barwę Grejpfrutowy Sorbet lub doskonałe do biura Jestem Kolorem Słońca z palety plamoodpornej farby ceramicznej Bondex Smart Ceramic.

Ciepłe czy zimne kolory – stymulacja kreatywności i wydajności

Łączenie kolorów w biurze i domowym gabinecie

W celu pobudzenia zarówno efektywności, jak i sprawności wykonywania obowiązków zawodowych można łączyć barwy, tak aby stworzyć przestrzeń, gdzie zespół może się skupić, a jednocześnie działać na najwyższych obrotach. Poza kwestiami pozwalającymi na zwiększenie efektywności i sprawności, warto zwrócić też uwagę na aspekty estetyczne. Biuro urządzone z pomysłem, w dużym stopniu wpływa na to, jak czuje się zespół.

Łączenie kolorów w biurze i domowym gabinecie

ZAMÓW TESTER