Jaki kolor pasuje do czerwonego?

keyboard_arrow_down

Urządzając nowe mieszkanie lub planując remont domu na pewno zastanawiasz się nad odpowiednimi odcieniami, które zastosujesz w swoich wnętrzach. Czerwony jest jedną z tych barw, wobec których nie można być obojętnym, a jej obecność we wnętrzach nie jest najbardziej popularna. Jeśli decydujemy się na użycie czerwonego koloru w aranżacji przestrzeni to zazwyczaj robimy to bardzo ostrożnie. W tym poradniku podpowiemy Ci, jak umiejętnie operować czerwienią we wnętrzach oraz jaki kolor pasuje do czerwonego.

Kolor pełen emocji

Czerwień to kolor, który niesłychanie mocno oddziałuje na naszą psychikę, momentalnie nas pobudzając i wywołując emocje. Tak silna i dynamiczna barwa we wnętrzach powinna być wykorzystywana w umiarkowany i wyważony sposób - wszak chcemy uniknąć efektu kolorystycznego przytłoczenia i chaosu. Możemy wyróżnić trzy grupy czerwonych odcieni: nasycone, ciemne i ziemiste, a każda z nich pozwala osiągnąć odmienny efekt. Generalnie czerwień kojarzy nam się z emocjami i namiętnością, ale także elegancją i wyrafinowaniem - w końcu jest to kolor królewski. Czerwony to także kolor charakterystyczny dla orientalnych wnętrz. A jak czerwień może sprawdzić się w naszych domowych przestrzeniach i jaki kolor wybrać do czerwonego?

Kolor pełen emocji

Najlepsze połączenia - jaki kolor do czerwonych ścian?

Trudne, pełne ekspresji kolory mogą być prawdziwym wyzwaniem w aranżacji wnętrz, jednak jest to wyzwanie warte ryzyka. Obecnie czerwień pojawia się przeważnie w tekstyliach i innych dodatkach wnętrzarskich, ale dobrze zastosowana może wyglądać świetnie także na większych powierzchniach, na przykład dywanach. Jeśli jednak chodzi o malowanie ścian, raczej nie decydujemy się na pokrycie czerwienią wszystkich powierzchni. Nawet pojedyncza czerwona ściana doskonale rozbudzi pomieszczenie wprowadzając do niego ciepło i życie. Uspokojenie czerwieni odcieniami szarego, ecru czy czarnego pozwoli uniknąć wizualnego przytłoczenia pozwoli uniknąć zestawienie czerwonego koloru z szarym. Jakie jeszcze połączenia kolorystyczne będą odpowiednie dla czerwieni?

Jaki kolor wybrać do czerwonego, aby cieszyć się wymarzonym charakterem swojego wnętrza?

Tak charakterny kolor jakim jest czerwień wymaga specjalnej oprawy. We wnętrzach zazwyczaj pojawia się jedynie w dodatkach, jednak dobre wyczucie i umiejętność operowania barwami wcale nie wyklucza wykorzystania czerwieni na większych płaszczyznach. W obu przypadkach rozważmy zrównoważenie tej wyrazistej barwy umiejętnymi połączeniami kolorystycznymi.

Jaki kolor wybrać do czerwonego, aby cieszyć się wymarzonym charakterem swojego wnętrza?

Dynamiczna czerwień i kolory bazowe

Doskonałym uzupełnieniem czerwieni są kolory bazowe - biel i czerń. Czerwone meble lub dodatki będą świetnie wyglądać na tle śnieżnobiałych ścian, a czystą biel odporną na szorowanie uzyskasz za pomocą farby Biały ponad wszystko lub Biały niezwykle przytulny z palety Bondex Smart Ceramic. W akcesoriach możesz postawić na wyszukane połączenie czerwonego i czarnego - w ten sposób podkreślisz klasę każdego wnętrza.

Nowoczesne wnętrze w odcieniach czerwieni

Paleta czerwonych odcieni jest bardzo obszerna, dlatego się jej bliżej przyjrzeć. Zobaczysz wtedy, że czerwień świetnie się prezentuje także w towarzystwie innej czerwieni! Baw się niuansami czerwonego koloru i łącz nasyconą czerwień z jej ziemistym odpowiednikiem. Uważaj jednak, by nie przesadzić z intensywnością i pamiętaj, by zrekompensować szaloną czerwień spokojnym, chłodnym kolorem ścian.

Nowoczesne wnętrze w odcieniach czerwieni

Odważne połączenia w najmodniejszych stylach

Czerwony kolor zachęca do zabawy. Z jego pomocą możesz uzyskać niepowtarzalny klimat w zaciszu swojego domu. Jeśli interesujesz się trendami, zapewne zauważasz jak dużą rolę pełnią dziś dynamiczne połączenia intensywnych barw. Wnieś do wnętrza odrobinę szaleństwa przełamując stonowane beżowe ściany pomalowane farbą Beżowy bez cienia zwątpienia lub Créme de la créme z palety Bondex Smart Home czy Na pewno beżowy lub Beżowy do kwadratu z palety Bondex Smart Ceramic z meblami i dodatkami w odcieniach czerwieni i pomarańczowego - wprowadzisz do domu nutkę urokliwego stylu retro. Przy użyciu czerwieni równie łatwo odtworzysz w swoim wnętrzu klimat orientalny - pomaluj wybraną szlachetnym odcieniem niebieskiego np. Niebieski dla odważnych z palety Bondex Smart Home i zestaw ją z czerwonymi akcesoriami, a efekt przerośnie Twoje oczekiwania.

Odważne połączenia w najmodniejszych stylach

Nowy kolor we wnętrzu? Możesz zrobić to sam

Już wiesz, jak kolor pasuje do czerwonego to teraz do boju! Jeśli zastanawiasz się, jak w łatwy sposób odmienić charakter swojego wnętrza, najprostszym sposobem zawsze będzie przemalowanie ścian. Kolory mają niezwykłą moc - potrafią diametralnie zmienić nasze postrzeganie przestrzeni - dlatego nie bój się eksperymentować z odcieniami farb. Swoich faworytów możesz przetestować na żywo zamawiając tester koloru Bondex Smart Ceramic. W ten sposób łatwiej podejmiesz przemyślaną decyzję. Dzięki specjalnym parametrom farb Bondex, w tym odporności na szorowanie, będziesz cieszył się długotrwałym kolorem na ścianach. A jeszcze pomyśleć, że sam je malowałeś? Satysfakcja gwarantowana!

Czerwień może być dużym wyzwaniem w aranżacji wnętrz, jednak zestawiając ją z odpowiednim kolorem ścian możesz optymalnie wykorzystać wszystkie jej atuty i osiągnąć wspaniały efekt. Już dziś sprawdź dostępne odcienie farb Bondex i zaplanuj następne malowanie!

Nowy kolor we wnętrzu? Możesz zrobić to sam

ZAMÓW TESTER